Филип Лам: Не беше лесно, слънцето ни изгаряше

Германските национали признаха, че победата над Франция не е дошла никак лесно, но въпреки това в лагера на Бундестима смятат, че те са контролирали двубоя и заслужено са се класирали на полуфинал на Световното по футбол.

Германия надви Франция с 1:0 и чака своя съперник в битката за финала, а голът за немците вкара Матс Хумелс.

"Не беше никак лесно днес. Беше брутално горещо, особено когато излезеш изпод сянката на козирката и парещото слънце се стовари върху тебе. Но с всичко това се справихме като отбор. Играхме много организирано, а трябва да отдадем заслуженото и на противника.

Мисля, че и двата отбора играхме много добре. Беше ясно, че няма как да ни се падне лесен съперник на четвъртфинала, а още по-малко можем да имаме такива илюзии за полуфинала. Хубаво беше, че ние вкарахме първи гол и съперниците трябваше да ни догонват", сподели капитанът на Маншафта Филип Лам.

"Ние контролирахме мача от първата до предпоследната минута. И точно в последната изпуснахме Бензема, но Мануел показа, че е вратар от световна класа. Мисля, че можем да се гордеем с играта си днес. Сега следващата ни цел е финалът", добави Жером Боатенг.

"Нашето представяне определено заслужаваше място на полуфинала. Играхме добър футбол и знаехме, че трябва да се преборим, без значение по какъв начин", заключи стражът Мануел Нойер.