Франция - най-убедителният полуфиналист на Евро 2015 в България

снимка: standartnews.com

Младите „петли" сразиха с категоричното 3:0 отбора на Италия и станаха най-убедителния полуфиналист на Европейското първенство за младежи до 17 г. Както е известно, другите три отбора преодоляха трудно противниците си на четвъртифиналите.

След равенства в редовното време, Германия и Белгия се класираха след дузпи, а Русия отстрани актуалният европейски шампион Англия с минималното 1:0.

На стадиона под Аязмото в съботната вечер френските младежи поведоха още в 4-та минута с гол на една от младите надежди на ПСЖ – Одсон Едуар.

До края на първата част само късметът и пропуските на френските нападатели запазиха вратата на италианците от нови попадения.

През второто полувреме обаче наследниците на Платини и Зидан /неговият по-малък син Лука бе на вратата/ логично отбелязаха още два гола – оново чрез Одсон и Иконе и дадоха най-сериозната заявка за европейската титла.

Полуфиналните мачове - между Франция и Белгия и Германия и Русия, са във вторник, 19 май, в Бургас и Стара Загора, посочва "Стандарт".