Франция и Еквадор не успяха да си отбележат гол в много здрав сблъсък на Мондиал 2014

Отборите на Франция и Еквадор завършиха при нулево равенство в последната си среща от група Е на Мондиал 2014.

Двата отбора не успяха да си отбележат гол на легендарния стадион „Маракана“.

По този начин Франция се класира на първо място в групата и ще играе с отбора на Нигерия в осминафиналите на Световното първенство по футбол.

Вижте пълна статистика от мача Еквадор - Франция!

Еквадор не успя да стигне до сензацията след като Швейцария се справи с 3:0 над Хондурас и се класира на трето място, а „часовникарите“ ще срещнат Аржентина.

Еквадор имаше нужда от победа и отбора изигра стабилен двубой, но големият грешник за тима е Антонио Валенсия. Грубата игра на футболиста на Манчестър Юнайтед му донесе червен картон и той остави своите с човек по-малко цяло второ полувреме.

Иначе основна заслуга за равния имат нападателите на Франция и вратаря на Еквадор. Уго Лорис също се намеси решително в някои ситуации пред френската врата.Двубоят ще се запомни и с някои груби влизания и удари, които останаха незабелязани от съдията.

След блестящите победи в началото за Франция Дидие Дешам даде почивка на някои от звездите си. Пред вратаря Уго Лорис започнаха Бакари Саня и Люк Дин, които заместват Дебюши и Евра. Кошчелни замени Варан в защитата, а до него застана Мамаду Сако.

Пол Погба се появи като титуляр заедно с Блес Матюиди и Морган Шнайдерлен, който е изненадата в състава на „петлите“, но заема мястото на наказания Йоан Кабай. В атака стартира Карим Бензема, а по крилата му помагаха Антоан Гризман и Муса Сисоко.

В състава на Еквадор имаше само една промяна като нападателя Фелипе Кайседо остана резерва за сметка на Мичел Аройо.

Двубоят започна с лек превес на французите. Те разиграваха повече топката и се опитваха с бързи подавания да изненадат защитата на южноамериканците. „Петлите“ разчитаха на бързите си атаки по крилата, които обаче не доведоха до опасности в началото на мача.

4097883

Срещата започна спокойно като липсваха чисти положения. Гризман пробва лек удар за Франция, докато Монтеро се забави в наказателното поле на своя съперник.

Първият точен удар във вратата бе на Муса Сисоко в 18-та минута, но той не представляваше проблем за вратаря. При една от бързите си атаки по десния фланг Бакари Саня центрира опасно, но Бензема се размина с топката. Нападателят на Реал Мадрид се активиризира в тези минути и проби много добре в наказателното поле, но бе блокиран.

Първата по-сериозна възможност в мача бе чак в края на полувремето, когато Пол Погба стреля с глава, но Домингес изби. Две минути по-късно Уго Лорис се справи в идентична ситуация след удар с глава на Едер Валенсия.

4097881

В този момент отбора на Швейцария вече водеше с 2-0 на Хондурас и това изглежда изнерви южноамериканците. Именно най-добрият и най-опитен играч в тима Антонио Валенсия си изкара глупав червен картон в 51-та минута след като настъпи по коляното Лука Дин. Футболистът на Манчестър Юнайтед имаше и още една груба проява през първото полувреме, но тогава му се размина.

След червения картон двубоят се отвори и чистите положения пред двете врати се появиха. Нобоа от Еквадор излезе сам срещу вратаря, но стреля в аут. Няколко минути след това Бензема стреля опасно, но ударът му бе избит. След това нападателя намери добре Пол Погба, но и неговия удар бе блокиран.

Дидие Дешам смени неубедителния защитник Мамаду Сако и пусна Рафаел Варан. След това в игра се появи Оливие Жиру на мястото на Блес Матиуди. В 72-та минута Франция пропусна най-чистото си положения. Младият Пол Погба бе оставен непокрит и с глава не успя да уцели вратата от близко разстояние.

4097884

В игра за Франция се появи и Лоик Реми на мястото на Гризман, като „петлите“ останаха с трима чисти нападатели.

Натискът на Франция се засили, но пък Еквадор бе много близко до гола след две страхотни контратаки. Вратарят Уго Лорис се наложи да показва своя рефлекс след страхотен удар на влезлия като резерва Ибара.

В ответната атака Карим Бензема стреля много силно, но право във вратаря Домингес. След това обаче стража показа рефлекса си при удар на Реми.

В даденото от съдията продължение Жиру бе на перфектната позиция, но ударът му с глава бе право в ръцете на вратаря.