Формула 1 с 20 състезания и през 2012

галерия:

снимка: jeantodtandteam.com

Президентът на ФИА Жан Тод заяви, че през следващият сезон във Формула 1 ще има 20 състезания, което значи, че едно от предвидените състезания ще отпадне.


Миналата седмица от ФИА представиха календара за 2012-та година, като там се предвиждаха цели 21 надпревари.

 

Нарастването се дължи на завръщането на САЩ с новата си писта в Остин в Тексас, като същевременно не се предвиждаше, че ще отпадат състезания. Единственото Гран При за което нещата не бяха сигурни бе състезанието в Турция, но Тод отрече, че тази обиколка ще отпадне от календара за следващата година.


„В момента има 21 дати за състезания, но шампионата ще бъде от 20. Все още не знам кое Гран при ще отпадне, но няма да има 21 състезания", обяви тод пред Diario Sport.


Ако Гран при на Турция отпадне от календара и на 6-ти май няма състезание, то това ще доведе и до сериозна дупка от цели четири седмици между състезанието в Корея и старта на европейската част от шампионата в Барселона.