Флуминенсе започна с победа за Копа Либертадорес

Мексиканският Чивас Гуадалахара завърши 1:1 на собствен терен с шампиона на Еквадор - Депортиво Кито, в първа среща от груповата фаза на турнира Копа Либертадорес, предаде БТА.

В другите срещи от снощи бразилският Флуминенсе се наложи с 1:0 на собствен терен над Арсенал Саранди (Аржентина), а Насионал (Уругвай) падна с 0:3 у дома от друг аржентински отбор - Велес Сарсфийлд.

Още седем мача трябва да се изиграят до края на седмицата в стартиращото 32-о издание на турнира, чийто финал ще бъде през юли.

В група 4 Флу стигна до успеха над гостуващия аржентински Арсенал с гол на голямата си звезда Фред още в 3-ата минута на срещата.

Аржентинците имаха по-добрите възможности за гол през цялото времетраене на срещата. Така обаче и не се стигна до попадение във вратата на отличния в този мач страж на домакините Диего Кавалиери, който беше обявен и за играч на мача.

Нервите в класическия мач между бразилци и аржентинци взеха връх в 75-ата минута и срещата беше спряна за кратко. Халфът на Флуминенсе Вагнер и нападателят на Арсенал (Саранди) Николас Агире бяха отстранени с червени картони заради сбиване. В 90-ата минута и защитникът на Флу Леандро Еузебио беше изгонен от терена заради груб фаул.

В група 7 еквадорците от Депортиво Кито откриха резултата при гостуването си в Мексико още в 8-ата минута. Матиас Алустиса вкара с левия крак в долния десен ъгъл на вратата на Чивас.

Домакините, които са на последното място в мексиканското първенство само с 1 точка от 5 мача, имаха по-голямо надмощие през останалата част от срещата. Едва във 2-ата минута на добавеното време обаче те имаха щастието да изравнят чрез Омар Арелано, който засече с глава центриране от лявото крило.

В другия мач от този поток Велес Сарсфийлд не остави шансове на защитната игра на домакините. Давид Оспина откри резултата три минути преди края на първото полувреме, а в 82-ата Мауро Оболо удвои аванса на гостите. Себастиан Домингес фиксира крайното 3:0 в полза на Велес четири минути преди края на мача, след като от 25 метра изстреля топката от фаул директно в горния ляв ъгъл на вратата.