Фиорентина засили Лече към Серия Б

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Лече почти сигурно ще играе в италианската Серия Б през следващия сезон, след като днес "салентините" допуснаха домакинско поражение с 0:1 от Фиорентина в среща от предпоследния 37-и кръг на Калчото.

Поражението остави Лече на 3 точки зад 17-ия Дженоа, който е и с мач по-малко, като на практика "грифоните" се нуждаят от 1 точка в оставащите два мача, за да си гарантират оцеляване. И това при положение, че Лече със сигурност спечели гостуването си на Киево в последния кръг.

Напрежение имаше и за Фиорентина, който също бе застрашен теоретически от изпадане в Серия Б. През седмицата "Ла Виола" бе разтърсена от вътрешни скандали и уволнение на Делио Роси, но днес временният наставник Винченцо Гуерини изведе своите футболисти до така важния успех. Единственият гол в мача реализира Алесио Черчи през първото полувреме, а през втората чест Лече така и не успя да материализира натиска, който наложи спрямо своя опонент.

Българският национал Валери Божинов стартира сред титулярите на Лече за днешната среща, но нападателят бе заменен още на почивката, отстъпвайки мястото си на швейцареца Харис Сеферович.

Преотстъпеният от Спортинг футболист имаше шанс да се разпише срещу бившия си тим, но в самия край на полувремето стреля над гредата от няколко метра разстояние. Валери Божинов претендираше и за неотсъдено нарушение срещу него в наказателното поле, строполявайки се след контакт с вратаря Артур Боруц. Сигнал обаче не последва, а нападателят бе предупреден устно от рефера.

На почивката Божинов бе заменен от своя наставник Серсе Козми, но дори и с извършените промени, Лече така и не успя да достигне до гол в мрежата на Артур Боруц. Така утре Дженоа гостува на борещия се за място в Шампионската лига Удинезе, а дори и точка на "Фриули" ще гарантира мястото на тима в Серия А и за следващия сезон.