Фиорентина препъна Ювентус на "Артемио Франки"

Шампионът Ювентус завърши 0:0 като гост на Фиорентина в първа среща от 14-ия кръг на футболното първенство на Италия, съобщава БТА.

Това ще даде възможност на Рома да се доближи само на точка от първото място в класирането, ако по-късно днес победи Сасуоло.

Ювентус е на върха с актив от 35 точки, а Рома е с 31 и мач по-малко. Фиорентина заема осма позиция с 20 точки.

Срещата предложи повече единоборства и по-малко голови положения.

В 14-а минута Фернандо Йоренте стреля с глава след ъглов удар, но Марио Гомес изби от голлинията.

В 48-а минута Пол Погба подаде към Патрис Евра, който стреля по диагонала, но вратарят Нето изби.

Карлос Тевес се появи в игра на мястото на Кингсли Коман в 61-а минута. Две минути по-късно Нето спаси удар на Леонардо Бонучи. Фиорентина стигна до първия си точен удар в 67-а минута. Хуан Куадрадо стреля силно от дистанция, но Джанлуиджи Буфон изби.