Димитър Бербатов изригна с два гола за Монако (ВИДЕО)

снимка: asm-fc.com

Димитър Бербатов отбеляза два гола, с които донесе победата на Монако с 2:0 като гост на Тулуза в първа среща от 17-ия кръг на футболното първенство на Франция.

За Монако това е втори пореден успех в Лига 1. 33-годишният нападател пък има вече пет гола в шампионата от началото на сезона.

Димитър Бербатов откри резултата в 45-а минута след асистенция на Антони Мартиал, след което прати топката в далечния ъгъл на вратата на Али Ахамада.

Бившият футболист на Тотнъм и Манчестър Юнайтед оформи крайния резултат в 77-а минута от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение срещу Фабиньо, който проби отдясно и беше фаулиран в наказателното поле от Григоре. Българинът изпълни хладнокръвно, като изпрати топката в левия ъгъл на вратата на съперника.

Бербатов получи и жълт картон в 33-а минута, а в 89-а беше заменен от аржентинеца Лукас Окампос. Отборът на Тулуза владееше повече инициативата през второто полувреме, но не успя да създаде голови положения.

След победата Монако се изкачи на седмо място в класирането с 26 точки, на девет точки и мач повече от лидера Олимпик Марсилия. Тулуза е на 11-о място с 20 точки. Френският тим се нуждае само от равенството срещу гостуващия Зенит (Русия), за да продължи във фазата на елиминациите на Шампионската лига.

"Мисля, че ние заслужавахме повече победата, бяхме по-добри днес. Това беше важен успех и сега трябва да се подготвим за следващия мач срещу Зенит. Този успех ще ни даде повече увереност, че можем да продължим в Шампионската лига", заяви Бербатов след мача.