Фиорентина обжалва наказанието на Фелипе Мело

снимка: Setanta Sports

Отборът на Фиорентина ще обжалва пред италианската футболна федерация FIGC наказанието от пет мача на Фелипе Мело, което футболистът на "виолетовите" получи, заради спречкването с Диего Лопес от Каляри.

 

Двамат играчи си размениха удари в тунела след победата на Ла Виола с 2:1 над "сардинците". От Фиорентина обаче са на мнение, че Мело е бил провокиран и е действал при самоотбрана.

 

"Вярваме, че нашият футболист е бил провокиран по изключително груб начин и е действал при самоотбрана. Също така искаме да отбележим, че друг наш играч - Серджо Алмирон също е бил ударен от същия противников играч", гласи изявление на уеб-сайта на "виолетовите".