Финалистът на Мондиал 2018 бе разкован в Елче

Испания попиля жестоко световния вицешампион Хърватия с 6:0 в среща от група 4 на Лига „А“ в новия турнир на УЕФА – Лига на нациите. Двубоят се игра в испанския град Елче, а домакините бяха пресирани от хърватите в първия четвърт час, но след това започнаха да мачкат съперника. Саул Нигес (24) вкара първия гол след центриране отдясно на Даниел Карвахал, а Марко Асенсио (33) удвои аванса на испанците с далечен шут. Две минути по-късно Асенсио отново отправи удар, топката срещна напречната греда, отби се от гърба на вратаря Ловре Калинич и се стигна до автогол – 3:0.

През втората част головата фиеста във вратата на „ватрените“ продължи. Родриго (49) се разписа след асистенция на Марко Асенсио, който подаде след това и за гола на Серхио Рамос (57), вкарал 14-о попадение с екипа на Испания. Асенсио записа и трета асистенция, след като Иско (70) оформи крайния резултат. Хърватите така и не застрашиха сериозно вратата на Давид Де Хеа.

Така Луис Енрике записа втора поредна победа начело на „Ла Фурия“ след 2:1 срещу Англия на „Уембли“ преди няколко дни. Испания събра пълен актив от 6 точки и е лидер в групата, а хърватите са на дъното след унизителната загуба в първата си среща и също като англичаните са без спечелени точки.