Филип Филипов е треньор на А група за месец август

снимка: SPORTA.BG

Наставникът на Вихрен (Сандански) Филип Филипов беше награден за треньор на месец август в родната А ПФГ. Той получи приза си на церемония в пресклуб "България".

 

Специалистът получи 10 гласа от 20 възможни в анкетата, а след него останаха Станимир Стоилов (Литекс) и Драголюб Симонович (Сливен).

 

"Тази награда е за моите футболисти. В повечето случаи ние, треньорите, гледаме отстрани какво се случва и не винаги можем да помогнем. Изненадан съм, че съм пред Станимир Стоилов. Трябват ни още играчи с манталитет на победителите. Спечелихме срещу Левски и Локомотив (София), но това няма да е достатъчно до края на шампионата. Ако вдигнем нивото на футбола в България, ще се дигне и нивото на съдиите. Мога да ви уверя, че то лека полека се вдига", каза Филипов.