ФИА разследва за расизъм по време на Гран При на Испания

галерия:

От управляващото тяло на Формула 1 ФИА разкриха, че ще започнат разследване за прояви на расизъм по време на състезанието за Голямата награда на Испания вчера. Причина за това е, че сред публиката е бил забелязан почернен мъж, с почернени лице и ръце, носещ фланелка на МакЛарън.

 

Този инцидент не е първата проява на расизъм в „кралските гонки". През февруари миналата година Люис Хамилтън, който кара именно за отбора на МакЛарън, отново бе обект на расистки скандирания. „Наясно сме с инцидента и ще започнем разследване", разкри говорител на ФИА.

 

Макар че няма явни доказателства Хамилтън да е бил обиждан, случката напомня подобен инцидента през 2008-а година. Тогава група фенове са били забелязани с почернени лица и афроамерикански перуки, носещи фланелки на които било изписано „Семейството на Хамилтън".

 

Испанската автомобилна федерация тогава получи предупреждение, че ако подобен инцидент се повтори, тяхното състезание ще бъде извадено от календара на Формулата.