Фетел радостен от първото място в квалификацията

Днес състезателят на Ред Бул Себастиян Фетел спечели пол позишън за утрешното състезание на Китай във Формула 1. Това е вторият пол позишън на Фетел в неговата кариера и той е изключително радостен от победата днес.

 

Ето какво каза щастливият състезател след днешното състезание:

 

"Не беше лесно. Имахме проблеми с колата и се опитахме да се състезаваме максимално икономично. Колата е бърза, както виждате. Но ако само за една обиколка караш отворено или допуснеш грешка, това означава край."

 

"Аз съм много, много щастлив. Невероятно, но постигнахме първото място в края. Тази сутрин не беше идеална, но в сравнение със свободната тренировка, днес се представих по-добре. Много съм доволен от екипа си, всички механици работиха наистина здраво цяла нощ и свършиха добра работа", каза Фетел.

 

Той също е щастлив и от факта, че вторият в днешното класиране Фернандо Алонсо и неговият екип не използват системата КЕРС, която иначе би могла да помогне на Алонсо да спечели надпреварата.