Фетел остава в Ред Бул поне до 2015 година

Трикратният шампион във Формула 1 Себастиан Фетел остава в Ред Бул до 2015 година, след като поднови договора си, съобщиха от британския отбор.

25-годишният германец спечели последните три шампионата в най-атрактивното автомобилно състезание в света и в момента е начело в класирането при пилотите след седем кръга през настоящия сезон.

Sporta.bg припомня, че в неделя пилотът на Ред Бул триумфира в Гран при на Канада за първи път в кариерата си, като не остави никакви шансове на своите конкуренти.

В последните няколко години Фетел беше свързван с преминаване във Ферари. Германският състезател се присъедини към Ред Бул през 2009 година и след това беше победител в общо 29 старта, като записа и 39 тръгвания от първа позиция.

Още в началото на май шефът на Ред Бул Кристиан Хорнер намекна, че Фетел ще поднови своя контракт, но германецът не пожела да коментира.

Преди дни оначе Световният шампион намекна, че не счита Формула 1 за толкова важна част от живота си, че да ѝ посвети повече от още 5 години.