Фетел недостижим в първата тренировка в Остин

Лидерът в генералното класиране Себастиан Фетел се представи най-добре в първата свободна тренировка преди предпоследното състезание за сезона от Формула 1, което ще бъде проведено в Остин, щата Тексас.

Германският пилот на Ред Бул постави време 1:38.125 минути, с което победи бързите обиколки на останалите съответно втори и трети - Люис Хамилтън (Макларън) и Фернандо Алонсо (Ферари).

В първото американско състезание във Формула 1 от 2007 година насам, Фетел буквално отвя конкуренцията. Хамилтън изостана на почти секунда и половина зад времето на победителя, докато Алонсо загря за предпоследната битка за титлата с трето време.

Испанският пилот на Ферари обаче завърши с над 2 секунди пасив от Фетел на 5.516-километровата писта в Остин, посочва БТА.

Фетел води с 10 точки срещу Алонсо преди състезанието и в неделя може да спечели трета поредна титла от Формула 1. Той има шанс да направи това в състезание номер 100 в своята кариера.