Фетел категоричен: Вината не е моя

галерия:

снимка: redbullracing.com

Младият пилот на Ред Бул - Себастиян Фетел бе категоричен, че не той е виновен за катастрофата между неговият автомобил и този на съотборника му - Марк Уебър. Сблъсъкът между двамата коства на австрийския тим нова двойна победа и остави германецът без точки от Гран При на Турция.

 

"Смятам, че на снимките и повторенията всичко ще се види. Аз бях заел позиция от вътрешната страна на пистата и бях пред Марк. Тогава насочих вниманието си към спирането за завоя и той ме бутна отзад. Докосна задното ми дясно колело и аз изхвърчах", заяви Фетел пред медиите на пистата "Истанбул парк" няколко минути след инцидента.

 

На предположенията на журналистите, че сблъсъкът с Уебър днес ще развали отношенията помежду им, 22-годишният пилот отвърна по следният начин:

"Няма да има караници. Такива неща се случват. Нямаме нужда от тях, вредят ни, но няма какво да направим и няма смисъл да се сърдим."

 

"Не мисля, че в момента на сблъсъка някои от нас се е движел по-добре на пистата, но настигах Марк и мисля, че щях да успея да го изпреваря на обратната права. Влязох отляво и това. Точка", заключи със съжаление Фетел.