Фернандо Алонсо най-бърз в третата свободна тренировка на "Спа"

Пилотът на Ферари Фернандо Алонсо спечели последната трета свободна тренировка преди квалификацията за място на Гран при на Белгия на пистата "Спа". Втори остана Кими Райконен с Лотус, а след него се наредиха двата Заубер-а на Серхио Перес и Камуи Кобаяши.

За разлика от вчера, когато проливен дъжд провали втората свободна тренировка, днес времето бе сухо и пилотите успяха да навъртят по няколко бързи обиколки.

Отборите имаха много работа, след като в петък не успяха да карат на суха писта. Това продиктува и многото различни стратегии, като някои избраха сесии с пълни резервоари, а други се съсредоточиха върху подготовката си за предстоящата квалификация.

Бруно Сена с Уилямс зададе темпото, преди Фернандо Алонсо да подобри времето му, а след това бразилецът се смъкна на 17-о място в крайното класиране.

На пета позиция се нареди Дженсън Бътън с МакЛарън, докато съотборникът му Люис Хамилтън остана 12-ти. На шесто място завърши второто Ферари на Фелипе Маса, а седми и девети останаха пилотите на Ред Бул Марк Уебър и Себастиян Фетел. Между тях, на осмото място се вклини Ромен Грожан с Лотус, а топ 10 допълни Пол ди Реста от Форс Индия.

Квалификацията за място в утрешния старт за Гран при на Белгия започва в 15:00 часа българско време днес.