Ферер и Мъри продължават към полуфиналите във Виена

Поставеният под номер 1 Давид Ферер се класира за полуфиналите на турнира по тенис във Виена с награден фонд 593 705 евро.

Испанецът отстрани шестия в схемата Иво Карлович (Хърватия) след трудна победа със 7:6 (5), 6:4. Ферер за първи път направи пробив в мача, повеждайки с 3:1 във втория сет, което му позволи да сервира за мача при 5:4 в негова полза.

На полуфиналите испанският тенисист ще се изправи срещу четвъртия поставен Филип Колшрайбер. Германецът надигра драматично с 6:4, 7:6 (3) своя сънародник Бенямин Бекер.

Номер 2 в основната схема Анди Мъри пък надделя над Ян-Ленард Щруф след успех с 6:2, 7:5. Британецът спечели пет поредни гейма в първия сет срещу 52-ия в световната ранглиста германец.

Мъри допусна двойна грешка и пробив, изоставайки с 1:3 във втората част, но след това на свой ред проби подаването на Щруф и изравни за 5:5.

На полуфиналите в австрийската столица Анди Мъри ще срещне Виктор Троицки от Сърбия, който победи със 7:6 (4), 6:7 (2), 6:2 бразилеца Томас Белучи.

Давид Ферер и Мъри все още не са си осигурили участие във финалния турнир на АТП за сезона, който се провежда в Лондон. В него играят тенисистите от топ 8 в световната ранглиста ранглиста. Испанецът и шотландецът се намират съответно на девето и десето място в класацията.