Ферари разкри новите екипи за сезон 2010 (снимки)

галерия:

снимка: f1.gpupdate.net

Отборът на Ферари стана първият тим от Формула 1, който показа екипите и цветовете, които ще носят пилотите на отбора през новия сезон в „кралските гонки".

 

Тази година, легендарният алено-червен цвят на италианците е съчетан с повече бяло от това през 2009 година, заради пристигането на новият спонсор - Santander.

 

Новото име в отбора - двукратният световен шампион Фернандом Алонсо пък ще кара с повече синьо по шлема си. Цветовете по каската на испанеца са съобразени с тези на графство Астурия, където се намира родния град на Алонсо - Овиедо.

 

Болидите на Ферари ще се разпознават лесно през новия сезон, защото шлемът на Фелипе Маса остава в ярко жълто в горната си част. Тест пилотът на Скудерията Джанкарло Фисикела ще носи каска, решена в червено и зелено.