Ферари подписа с индийски автомобилен концерн

снимка: БГНЕС

Въпреки световната икономическа криза отборът от Формула 1 Ферари успя да намери нов спонсор за предстоящия сезон 2009. На болидите на Скудерията ще се появи логото на индийския производител на автомобили Тата, потвърди президентът на "черните кончета" Лука ди Монтедземоло.

 

"За първи път на Ферари ще се появи емблемата на индийска марка. Това е историческо събитие", заяви Ди Монтедземоло.

 

Говорител на италианския отбор също потвърди сделката, като детайлите по контракта ще бъдат обявени съвсем скоро.

 

До сега Тата бе свързана с кариерата на индийския пилот от Формула 1 Нараин Картикеян, който кара за Джордан през 2005г., а в последствие бе пилот на Уилямс.