Феновете на Сараево принудиха играч да напусне клуба

Феновете на Сараево изгониха от клуба нападателят Ален Мелунович, който пропусна дузпа снощи в мача на босненския тим с албанците от Препарими Кукеши от турнира Лига Европа.

Така резултатът 0:0 се запази до края, а след успеха си с 3:2 в първия мач Кукеши продължава напред. Сараевци имаха надмощие през цялото време, изпълниха 11 корнера, отправиха 7 удара срещу само 1 за албанците, но така и не стигнаха до гол.

Върхът беше в 68-ата минута, когато Мелунович- един от най-слабите в състава на домакините, пропусна дузпа. Вратарят Халили, който се превърна в герой на мача, спаси ударът му от бялата точка.

Всичко това отприщи гнева на феновете, които започнаха бясно да скандират Мелунович да напусне терена и минути по-късно той беше заменен.

След това запалянковците поискаха той да бъде освободен от ФК Сараево и днес ръководството на клуба перкрати едностранно договора му, за да тушина напрежението.