
В специална декларация феновете на Левски от различни фракции осъдиха нападките към синия клуб след избухването на кризата в ЦСКА.
Позицията на "сините" запалянковци от Националния фенклуб, „София-Запад", „Южни дивизия", Ултра Варна и „синята" организация в Асеновград е, че евентуална помощ от държавата на ЦСКА би била несъстоятелна и неправилна.
Пълният текст на декларацията:
"Хилядите привърженици на Левски, стоящи зад тази декларация, смятат, че евентуалната държавна намеса в ЦСКА под каквато и да е форма - материална или административна, е крайно несъстоятелна. Призивите в тази посока са плод само и единствено на комунистически манталитет с 60-годишна история. И тъй като властта в България не е загубила тоталитарния си нрав и вероятно ще окаже помощ на закъсалото си творение (подобни сигнали даде лично премиерът Станишев), в името на справедливостта ние ще очакваме „държавно рамо" не само за един клуб, а за всички останали. Гореподписаните фенове на Левски декларираме своето справедливо възмущение от опитите на неколцина озверели представители на поддръжниците на ЦСКА да пренасочат отговорността за отнемането на професионалния лиценз на отбора им върху Левски. Подобни опити са обречени на провал поради явната си несъстоятелност и крещящата липса на справедливи аргументи в тяхна подкрепа. Призоваваме всички, които целят прехвърлянето на проблема „от болната глава на здравата", да осъзнаят, че по този начин не могат да засегнат в никаква степен харизмата и блясъка на най-обичания български клуб. Дълбоко се заблуждават тези от вас, които смятат, че изопачавайки истинските причини, довели до поредната капитулация на армейския клуб, ще накарат непредубедения футболен привърженик в България да намрази Левски. Сега, когато с късна дата се потвърждават нашите твърдения, че в 21 век, като част от ЕС българските отбори ще бъдат принудени да последват примера на Левски, да променят мисленето и манталитета си в съответствие със съвременните норми и стандарти, не можем да не повторим още веднъж своя апел, който звучи така: Оправете първо с десетилетия трупаните „бакии" в собствения си клуб и тогава се вглеждайте за недостатъци и проблеми в единствения синоним на нормалност и адекватност в родината ни - Левски.
Не забравяйте, че вашият клуб започва 60 годишната си история (определяна от самите вас като непрекъснат низ от блясък и славни успехи) с изпадане в долната дивизия и обединяване с друг клуб, на чието място и с чийто лиценз продължавате участието си в първенството на България. Не се обръщайте непрекъснато назад към тази история, за да търсите аргументи за своето „величие" и „непобедимост", защото в нея редом с постигнатите успехи рискувате да намерите и опръскани с кръв парчета от погазената от вашия войнишки ботуш българска футболна правда. Сега имате уникалния шанс да докажете на българите, че желаете да живеете не в мъглявата среда на 20-ти, а в новия 21-ви век - ИЗПОЛЗВАЙТЕ ГО".






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ