Александър Сонг поднови договора си с Арсенал

снимка: БГНЕС

Камерунският национал Александър Сонг преподписа договора си с Арсенал, съобщиха от щаба на "артилерстите", без да уточняват срока на новия контракт.

 


Сонг, който има 6 срещи за Камерун, изигра 15 мача за Арсенал миналия сезон. В последните двубои от шампионата Арсен Венгер го използваше като централен защитник, но по принцип Сонг е полузащитник и трансфера на Матьо Фламини в Милан ще позволи на младия африканец да оперира на любимия си пост през следващия сезон.

 

 

Сонг премина в лондонския клуб през 2005 г. от френския Бастия и игра един сезон под наем, след което Арсенал окончателно закупи правата му.