Фенове в Аржентина раниха полицай в задните части, пореден прекратен мач

Срещата между отборите на Нюелс Олд Бойс и Сан Лоренцо е била прекратена, след като фенове на гостите стреляли по привърженици на другия тим и ранили служител на полицията в град Росарио в събота, съобщават местни медии.

Двама хулигани се движели с мотор и отправили 10-12 изстрела по посока на феновете на Нюелс Олд Бойс, когато полицаят Максимо Алегра е бил ранен в задните части, съобщава вестник La Capital. Животът на полицая не е в опасност. Шефът на полицията в град Росарио обяви решението си срещата на стадион „Марсело Биелса" да бъде прекратена.

Това е трети мач, който е прекратен заради насилие от страна на фенове в аржентинското първенство.
През месец март срещата между отборите на Велес Сарсфийлд и Сан Лоренсо бе прекратена след само седем минути игра, когато фен на отбора на „светците" загина в меле на феновете с полицаите. Останалите 83 минути бяха доиграни един месец след това, като отбора на Велес взе победа с 2:0.

Другата среща, която бе прекратена бе между отборите на Естудиантес и Харукан. При резултат 2:0 за домакините фенове на тима се разбунтуваха по трибуните и мача бе прекратен в 32 минута, след което срещата се пред празни трибуни.

Проявата на насилие от страна на футболните фенове в Аржентина е голям проблем за обществото. Все по-чести стават и сблъсъците между привърженици на един отбор, от колкото между фенове на различни съперници.