Барнета горд с двете си попадения на "Уембли"

Швейцарският национал Транкило Барнета остана доволен след двата гола, които отбеляза на отбора на Англия, но заяви, че неговия тим е трябвало да си тръгне с трите точки след равенството 2:2 в мач от група G от квалификациите за Евро 2012 на „Уембли".

Полузащитникът на Байер Леверкузен отбеляза два гола за по-малко от три минути през първото полувреме, като и двете попадения паднаха след изпълнение на пряк-свободен удар. Головете на Франк Лапмпард и Ашли Йьнг обаче попречиха на гостите да се поздравят с успех над водача в групата.

„Разбира се, че се гордея, че отбелязах два гола на „Уембли", но ако водиш 2:0 трябва да си тръгнеш с победа, а ние не успяхме да го направим", заяви Барнета пред Uefa.com.

С актив от пет точки, националният отбор на Швейцария се намира на трета позиция във временното класиране на група G, на шест точки зад първия Англия и втория Черна Гора. Четвърти е националния отбор на България, който вчера завърши на равно 1:1 при гостуването на Черна Гора.

Следващия мач на Швейцария е срещу България през септември.