Фенове пребиха звездите на Спортинг (Лисабон) след слаб мач

Безумията във футбола не се случват само по нашите ширини. В наглед спокойна Португалия стана зловещ инцидент с един от европейските грандове - Спортинг (Лисабон). Вчера около 50 ултраси нападнаха футболистите на клубната база. Почти всички фенове са били с качулки. Първоначално са започнали да обиждат играчите, след което са ги нападнали.

Най-пострадали са вратарят Руи Патрисио и Баст Дост, като на холандския нападател са нанесени рани по главата и това е наложило да му бъде оказана медицинска помощ. Нападнати са били треньора Жорже Жезус, помощника му Раул Жозе, както и Уилиам Карвальо, Маркош Акуня и Родриго Баталия.

Спортинг завърши на трето място в първенството на Португалия, на 10 точки зад шампиона Порто. "Зелено-белите" ще играят финал в турнира за националната купа срещу Деспортиво Авеш на 20 май. Недоволството на феновете обаче вероятно идва от факта, че в последния кръг Спортинг падна от Маритимо с 1:2 и пропусна шанса да се класира за Шампионската лига.

След инцидента Руи Патрисио и халфът Родриго Баталия почти сигурно ще поискат прекратяване на договорите си с клуба. Клубът излезе с официална позиция, която осъди действията на феновете.