Феноменален Меси избухна с хеттрик и Аржентина е на Мондиал (резултати)

снимка: twitter.com

Лионел Меси показа защо е голям лидер и собственоръчно изведе Аржентина до участие на световното първенство в Русия през 2018. Късно снощи "гаучосите" се наложиха с 3:1 като гост на Еквадор в последния мач от пресявките на зона КОНМЕБОЛ. Геният на Меси подлуди цяла Аржентина. Нападателят на Барселона наниза и трите попадения за тима на Хорхе Сампаоли, за да неутрализира ранния гол на Ромарио Ибара. Аржентинците се нуждаеха от победа, за да е сигурно участието им на Мондиала, и те го сториха.

Еквадор отбеляза още в 1-ата минута чрез Ромарио Ибара, който се възползва от грешка в отбраната на гостите. Това попари "албиселесте", но те постепенно се съвзеха.

В 11-ата минута дойде отговора на Лео Меси. Той се измъкна непокрит в наказателното поле, за да намери паса на Анхел ди Мария и да разстреля отблизо Максимо Бангера за 1:1. Само 7 минути по-късно асът на Барселона взе нещата в свои ръце и направи пълен обрат. Той влезе в пеналта и с левия крак вкара неспасяем удар под гредата.

През втората част Меси довърши еквадорците и сложи точка на спора в срещата. В 62-ата минута той отново създаде сам ситуация за себе си. Меси дриблира до наказателното поле, след което копна топката над вратаря на домакините и хвърли в екстаз гостуващите привърженици.

Така Аржентина скочи от 6-о директно до 3-ото място в подреждането и подпечата визите за Русия. Уругвай спечели с 4:2 срещу Боливия и завърши на второ място. Перу издрапа до равенство 1:1 срещу Колумбия у дома. Това означава, че колумбийците отиват директно на Мондиал, а домакините остават да играят бараж. Най-тъжна се оказа вечерта на Чили. Алексис Санчес и компания бяха на третата позиция, но загубиха гостуването на вече класиралата се Бразилия с 0:3. Това ги свали чак до 6-ата позиция с 26 точки, а тя не дава право на участие на световно първенство. Толкова точки, но по-добра голова разлика има и Перу. В последния двубой Парагвай загуби с 0:1 от Венецуела и сам погуби надеждите си за Мондиал.