Федерер загуби сет, но продължава напред в Ню Йорк

Роджър Федерер се класира за осминафиналите на US Open. Поставеният под номер 2 швейцарец победи след обрат с 4:6, 6:1, 6:1, 6:1 испанеца Марсел Гранойерс, за да запише своята победа №70 в Ню Йорк.

Петкратният шампион срещна трудности единствено в първия сет на мача, който беше прекратен за около два часа заради буря.

Двамата тенисисти се завърнаха пред празните трибуни при резултат 5:2 в полза на испанеца, победил в първия сет. След това обаче Федерер позволи на Гранойерс да спечели едва три гейма в оставащите три части до края на мача.

Швейцарецът, 17-кратен шампион от турнири от Големия шлем, спечели срещата за по-малко от два часа игра, постигайки девет пробива в сервиса на Марсел Гранойерс.

"Най-голямата разлика беше вятърът. В самото начало на двубоя беше доста ветровито, след това беше различно. След дъжда кортът беше малко по-бавен", заяви 33-годишният Федерер, който има 12 победи в последните си 13 мача.

В следващия кръг бившият номер 1 в световната ранглиста ще играе срещу испанеца Роберто Баутиста Агут, победил със 7:5, 6:2, 6:3 Адриан Манарино от Франция.

Номер 6 в схемата Томаш Бердих също се класира за четвъртия кръг на US Open. Чехът победи лесно в три сета - 6:3, 6:2, 6:4 Теймураз Габашвили.

Австриецът Доминик Тийм пък изненадващо отстрани 19-ия поставен Фелисиано Лопес (Испания) след успех с 6:4, 6:2, 6:3 в деня на своя 21-и рожден ден. В четвъртия кръг на турнира Томаш Бердих ще играе срещу Доминик Тийм.