Федерер грабна седма титла в Дубай след триумф над Джокович

Новак Джокович и Роджър Федерер изиграха финал в Дубай, изпълнен с много емоции и красиви разигравания. След 6:3, 7:5 и почти час и половина на корта, рекордьорът по титли от Големия шлем Федерер вдигна победоносно ръце, грабвайки 84-тата си титла в професионалния тенис.

Маестрото от Базел постигна и нов рекорд в своята кариера. Днес той наниза 12 аса и по този начин мина бариерата от 9000, като с подобен резултат могат да се похвалят само Анди Родик, Горан Иванишевич и Иво Карлович.

Мачът започна с бързи сервис геймове на световните № 1 и 2, като един пробив реши изхода на първата част. Той бе реализиран от швейцарския тенисист при резултат 3:2 и до края на сета Фед не позволи на Джокович дори да си помисли за връщане на пробива и след 37 минути игра вече водеше с 1:0.

Втората част бе още по-интересна, като двамата тенисисти печелиха подаванията си доста трудно, а при 5:4 и 15:40 световният №1 имаше две точки за изравняване на сетовете, но „Маестрото” успя с максимална концентрация да отрази възможностите на противника си и да изравни за 5:5. Последва слаб сервис гейм за Ноле, като сърбинът първо позволи на съперника да стигне до 40:40, а след това направи и двойна грешка, която означаваше скрит мачбол за Федерер. Швейцарският тенисист пое инициативата в разиграването и очаквано спечели точката и гейма, за да поведе с 6:5. На свой сервис ФедЕкс трябваше да спаси брейкпойнт, но се представи блестящо, последваха два силни сервиса за Маестрото и той спечели титлата в Дубай за седми път в кариерата си.