Федерер срещу Цонга на 1/4-финалите в Монте Карло

Швейцарецът Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд с награден фонд 3,45 милиона евро.

Поставеният под номер 4 Федерер се наложи над чеха Лукаш Росол с 6:4, 6:1 за 58 минути, за да запише общо 949-а победа в кариерата си.

Швейцарецът, който търси първа титла в Княжеството след загубените финали в надпреварата през 2006, 2007 и 2008 година, преодоля ранен пробив дефицит, след което не даде шансове на съперника си.

Той завърши с 24 печеливши удара срещу 10 на чеха, като взе 91 процента от точките при вкаран първи сервис, посочва БТА.

Следващият съперник на Федерер ще бъде деветият в схемата Джо-Уилфред Цонга (Франция), който в деня на 29-ия си рожден ден елиминира Фабио Фонини (Италия) с 5:7, 6:3, 6:0 след почти два часа игра.