Федерер отново шампион у дома след 2-годишна пауза

Роджър Федерер спечели за шести път турнира в родния си град Базел, който е с награден фонд от € 1,458,610.

В спора за титлата швейцарецът надигра без особени проблеми белгийския талант Давид Гофен с 6-2; 6-2 за 53 минути.

Федерер нямаше никакви проблеми в днешния мач и стигна до успеха, след като направи по два пробива и в двата сета.

По този начин Маестрото, който в четвъртфиналите елиминира Григор Димитров, отново е шампион в Базел след двегодишна пауза. Предните пет трофея Федерер взе през 2006, 2007, 2008, 2010 и 2011 година.

За Роджър това е пета титла през 2014-а и общо 82-а в кариерата му, докато за Гофен това е първи загубен финал в кариерата, след като по-рано през тази година белгиецът триумфира в Метц и Кицбюел.

Победата в Базел приближи швейцареца до върха на световната ранглиста, като вече изостава само на 500 точки след водача Новак Джокович.