Федерер и Зверев мачкат на US Open

Световният номер 2 Роджър Федерер не срещна никакви проблеми в първия си мач на US Open и се нуждаеше от по-малко от два часа, за да продължи напред. Маестрото победи в последователни сетове Йошито Нишиока с 6-2 6-2 6-4.

В следващия кръг ще се изправи срещу Беноа Пер, който на свой ред преодоля квалификантът Денис Новак със 7-6(6) 3-6 7-5 7-6(5).

Четвъртият в схемата Александър Зверев започна по впечатляващ начин сътрудничеството си с Иван Лендъл. Саша даде само пет гейма на Петер Полански и бе дори по-бърз от Роджър – 6-2 6-1 6-2.

На него му предстои мач с Никола Маю, който се справи със сънародника си Корентин Муте с 6-2 7-5 5-7 6-4.

Успешно начало в турнира имаха още Кей Нишикори, Давид Гофен и Гаел Монфис, като само французинът загуби сет в своя двубой. Предстои ни любопитен сблъсък във втори кръг,  тъй като пътят му се пресича с този на Нишикора. Гофен пък ще играе с Робин Хаасе.

И в този ден US Open не премина без контузии. Този път се отказаха Михаил Южни и Филип Крайнович, което означава място във втори кръг за Маркос Багдатис и Матю Ебдън.