Федерер е фаворит за титлата на Мастърс-а в Синсинати

Роджър Федерер се превърна във фаворит за спечелване на титлата от турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати, който е с награден фонд от над 4 милиона щатски долара. Швейцарският тенисист, поставен под номер 2 в схемата, се наложи с 6:3, 7:5 над британеца Анди Мъри и се класира на полуфиналите, където ще срещне канадеца Милош Раонич.

Федерер демонстрира познатия си агресивен стил още в началото на мача и успя да пробие сервиса на Мъри за първи път от началото на турнира, като серията на британеца приключи в 27-ия гейм.

Швейцарецът спечели подаването на Мъри за 3:2 в първия сет и поведе в частите, но втората не започна особено успешно за него. Той загуби подаването си също в петия гейм и Мъри поведе с 4:1, но Федерер се възстанови от удара, проби на два пъти своя британски съперник и се класира за полуфиналите на турнира в Синсинати.

Победата на Федерер беше негова 11-а в кариерата срещу Анди Мъри. С това двамата се изравниха в историческия двубой след 22-ия мач.

"Играх много лош още от началото. Не помня и да съм изпращал добри топки към Роджър, след като успях да го пробия за 4:1 във втория сет. Пропилях си шанса и направо ме е срам", каза Мъри.

По-рано през деня падна и бомбата на четвъртфиналите, след като непоставеният французин Жулиен Бенето отстрани и втория голям съперник на Федерер по пътя към титлата - Станислас Вавринка.

Последният участник на полуфиналите е Давид Ферер, който надви Томи Робредо в изцяло испански сблъсък, уточнява БТА.