"Езерняците" потопиха "ракетите" с 40 точки разлика

снимка: ройтерс

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс изнесе наказателна акция срещу Хюстън Рокетс в петия двубой от полуфиналните серии в Западната конференция на НБА.

 

„Езерняците" разгромиха съперниците си с 118:78 пред собствена публика и поведоха с 3:2 победи в серията.

 

Най-полезен за Лейкърс отново бе звездата им Кобе Брайънт, който отбеляза 26 точки.

 

За гостите от Хюстън най-резултатен бе Алън Брук с 14 точки.

 

Следващата шеста среща е в петък, 15 май от 04:30 часа българско време в Хюстън. Играе се до 4 победи от 7 мача.