Бостън поведе на Орландо с 3:2 в полуфиналите на Изток

снимка: ройтерс

Шампионите от Бостън Селтикс победиха у дома Орландо Меджик с 92:88 в петата среща от полуфиналната серия между двата отбора в Източната конференция на НБА.

 

Мачът бе много оспорван, като почти до края предимство в резултата имаха гостите от Орландо, но „келтите" направиха много силна последна четвърт и успяха да изтръгнат победата.

 

Най-много точки за Бостън отбеляза Глен Дейвис - 22, а за гостите Ричард Люис бе най-резултатен с 19 точки.

 

След тази победа Бостън поведе в серията с 3:2 победи. Следващата среща е в петък, 15 май от 02:00 часа българско време. Домакини ще бъдат „магьосниците".