Евертън отново в 4-ката след нова победа

Евертън се върна на пътя на победата, след като срази с 2:1 гостуващия Саутхямптън пред своите фенове на „Гудисън Парк“ в последния си мач за 2013-та година.

Двубоят от 19-ия кръг на английската Висша лига противопостави два от по-скромните отбори, борещи се за класиране в евротурнирите.

„Карамелите“ поведоха в резултата още в 9-ата минута чрез Шеймъс Колман, но в 71-ата влезлият като резерва Гастон Рамирес изравни с първия си гол в първенството през сезона. Звездата на Евертън Ромелу Лукаку обаче отново изведе отбора си напред в 75-ата минута и попадението му се оказа победно.

Взетият под наем от Челси белгийски национал вече има 9 гола в 15 мача от Премиършип в настоящата кампания и общо 20 в английския елит през календарната 2013-та година. Така Лукаку затвърждава статута си на един от най-продуктивните нападатели в шампионата и увеличава шансовете си да заиграе в още по-амбициозен отбор през 2014-та.

Макар и само за няколко часа, Евертън изпревари градския си съперник Ливърпул на 4-тото място в класирането. „Карамелите“ имат 37 точки и се извисяват с 1 повече от „червените“, като в същото време се изравняват по актив с 3-ия Челси.

„Сините“ от Лондон обаче приемат именно Ливърпул на „Стамфордж Бридж“ в дербито на 19-ия кръг днес от 18:00 часа.

Саутхямптън пък компрометира шансовете си да се вреди в местата, даващи право на участие в евротурнирите. След силния старт на сезона сега възпитаниците на Маурисио Почетино са 9-ти с 27 точки – 4 по-малко от Тотнъм, който тепърва ще изиграе двубоя си от кръга.

„Шпорите“ приемат Стоук Сити на „Уайт Харт Лейн“ днес също от 18:00 часа.