Евертън и Тотнъм със зрелищно реми

Отборите на Евертън и Тотнъм завършиха наравно 1:1 в последен мач от 20-ия кръг на Висшата лига. Пред пълните трибуни на стадион „Гудисън парк” в Ливърпул двата тима изиграха вълнуващ двубой, в който си размениха по едно полувреме.

„Шпорите” започнаха много по-активно срещата и още в 8-ата минута бяха близо до гол. Голмайсторът на лондончани Хари Кейн стреля мощно от далечна дистанция, но изстрелът му срещна десния страничен стълб.

Въпреки превъзходството на съперника, домакините стигнаха до откриване на резултата в 22-ата минута чрез Аарън Ленън. Крилото получи страхотен пас от Ромелу Лукаку и с мощен шут от воле наказа бившия си отбор за 1:0.

Голът пасив не притесни играчите на Маурисио Почетино, които продължиха да притискат „карамелите” в търсене на попадение. Уелският бранител на лондончани Бен Дейвис бе близо до изравняване, но и този път гредата се оказа помощник на Тим Хауард. Все пак в самия край на първата част логиката възтържествува и Тотнъм изравни.

Страхотно подаване на Тоби Алдервейрелд намери Деле Али в наказателното поле. Младият английски национал майсторски овладя на гърди и с премерен шут направи резултата 1:1. След почивката по-активният тим на терена определено бе този на домакините, които създадоха редица положения пред Уго Лорис.

Много силно включване от скамейката направи и резервата Жерард Деулофеу, който създаде много главоболия на противниковата защита. Въпреки това гостите успяха да задържат равенството и да вземат ценна точка в борбата за топ 4.

След изиграването на всички двубои от 20-ия кръг Евертън е 11-ти с 27 точки, докато Тотнъм е четвърти с 36. Лидер е съставът на Арсенал с 42 пункта. /БГНЕС