Ето какво каза Пике на съдията, за да получи червен картон

Защитникът на Барселона Жерар Пике бе изгонен с директен червен картон в 55-тата минута на срещата реванш между Барселона и Атлетик (Билбао) на "Камп Ноу", която завърши при резултат 1:1 и Билбао спечели трофея с общ резултат 5:1.

Каталунците водеха с 1:0 и правиха опит да заличат аванса на противника си от първия мач, който беше от 4 гола, но в този момент Пике реагира бурно на една ситуация, когато страничният рефер не вдигна флага си при явна засада.

Главният съдия Веласко Карбайо не се поколеба и моментално изгони Пике, а малко по-късно Аритц Адурис се разписа за 1:1 и сложи край на надеждите за момчетата на Луис Енрике.

След срещата Карбайо описа какво точно е довело до изгонването на испанския национал.

"В 55-тата минута №3 в тима на Барселона Жерар Пике Бернабеу бе изгонен, а причината е: изкрещя "Майка ти ще ми д*ха" в лицето на асистент-рефера."

Според правилата на испанската Примера дивисион, централният защитник може да пропусне между 4 и 12 срещи на тима си за обида срещу съдия.

Това означава, че той ще пропусне неделния мач с Атлетик (Билбао) на "Сан Мамес" - девет дни след унизителния за шампионите резултат - 4:0.