Емоции, сълзи и класика в последния мач на Испания на Световно първенство 2014

Испания се спаси от угрозата да остане без спечелена точка на Световно първенство 2014, като световният шампион напуска надпреварата в Бразилия след победа с 3:0 над Австралия в последен мач за двата отбора в турнира.

Двубоят беше много специален за нападателя на шампионите Давид Вия, който изигра последния си двубой за „Ла роха“, тъй като се отказва от националния отбор. Той направи своя бенефис по най-добрия начин – отбелязвайки красив гол с пета в 36'.

Това беше 59-и гол за бившия ас на Валенсия, Барселона и Атлетико (Мадрид), като той беше сменен в 57', за да обере овациите на феновете на Испания. При гола, както и при смяната, имаше сълзи в очите на нападателя.

4097065

Иначе в 69' Торес, който също почна като титуляр, успя да отбележи за 2:0 след чудесен пас на Андрес Иниеста. В 82' резервата Хуан Мата също се разписа след отичен пас на крилото на Барселона, който беше с дейно участие и при гола на Вия през първото полувреме.

За Иниеста мачът също беше специален, тъй като той записа своя двубой №100 с испанската фланелка. Шаби Алонсо също беше титуляр в последния си мач, като той записа и мач №114.

4097057

Световният шампион напуска турнира след победа и две тежки загуби от Холандия (5:1) и Чили (2:0). Австралия е първият отбор, който отпада без точки на Мондиал 2014. а Камерун може да последва съдбата на „кенгурата“ още тази вечер.

"Кенгурата" почнаха с висока преса и в първите три минути успяха да отправят три удара по посока вратата на Рейна, но вратарят на Наполи не беше сериозно застрашен.

4097045

След това обаче възпитаниците на Висенте дел Боске успяха да установят контрол и последваха няколко опасни пробива на Давид Вия, който се отчете и с един неточен удар. В 17' Хуанфран размина 4-ма защитници на съперника, но не успя да подаде точно към Торес.

в 20' пък дойде най-доброто положение за Испания, когато Иниеста с типичен пробив си осигури място и центрира към Вия, който от 4 метра стреля от воле, не не успя да уцели добре топката и не успя да отбележи. Две минути по-късно Торес успя да пробие през центъра и изведе Алба в пеналта, но Раян спаси удара на защитника.

4097042

"Ла Роха" продължи да играе по-добре, а голямото количество пасове приспа защитата на Австралия и това даде отражение в 36'. Иниеста с 30-метров пас по тревата изведе Хуанфран по дясното крило, а защитникът намери Вия в наказателното поле. Нисичкият стрелец засече с пета и вкара 59-ия си гол, и то в последния си мач за националния отбор - 0:1.

До края на полувремето Испания пропусна да поведе с още поне гол, след като удар на Коке беше страхотно спасен от Райън, който се намеси на два пъти и при удари на Касорла.

4097057

Второто полувреме почна в по-ниско темпо, а в 56' Давид Вия беше изпратен с аплодисменти от феновете на Испания, след като Дел Боске замени най-добрия голмайстор за всички времена на националния отбор. На негово място влезе Хуан Мата.

От нищото се стигна до 69', в която Испания реши всичко в срещата. "Ла Роха" отне топката в собствената половина и Фабрегас изнесе бръзо към Иниеста. Той комбинира на двойно с Мата, а мегът на Барселона изведе Торес сам срещу вратаря. Нападателят на Челси беше безпогрешен и успя да се разпише - 0:2.

4097059

Време остана за още един гол, като в 82' отново Иниеста беше оставен сам отляво на нападението, а неговото центриране намери Мата сам в наказателното поле. От 2 метра нападателят на Манчестър Юнайтед успя да се разпише - 0:3.