Екълстоун преподписа за Гран При в Бразилия

снимка: БГНЕС

Бъдещето на Гран При в Бразилия със сигурност е осигурено поне до 2014 година. Още миналата година Бърни Екълстоун се съгласи да продължи договора за състезания на Интерлагос. Този уикенд цялата документация бе подписана и ратифицирана от изпълнителния директор на Формула 1 Тамаш Рохони и кмета на Сао Пауло Жилберто Касаб.

 

Отлагането на договора с една година дойде заради забавянето от страна на организаторите, които трябваше да изпълнят дадените обещания, а именно да инвестират 15 милиона долара в усъвършенстване на пистата, осигуряването на безопасността й, нов медицински център, както и допълнителни места.