Екълстоун: Не бях разбран правилно за Хитлер

снимка: dailymail.co.uk

Шефът на Формула 1 Бърни Екълстоун заяви, че коментарите му, че Адолф Хитлер "е довършвал нещата докрай" не са разбрани правилно.

 


Германският "Bild" цитира Екълстоун, който заяви, че "всичко това е едно голямо недоразумение". Световният еврейски конгрес призова за оставката на Екълстоун, след изказванията му в "The Times of London".

 

Коментарите дойдоха преди Гран При в Германия. "Не съм давал Хитлер като положителен пример, просто казах, че преди да започне да върши престъпления той се е борил успешно с безработицата и икономическата криза", заяви Бърни. Екълстоун заяви, че никога не е имал намерение да "обиди обществеността". "Повечето от приятелите ми са евреи", допълни шефът на Формула 1.