Екълстоун: Канада може да се върне в календара

снимка: БГНЕС

Изпълнителният директор на Формула 1 Бърни Екълстоун заяви, че не е изключено Канада да си върне старта в световния календар на "кралските гонки".

 

Британецът извади наскоро "Монреал" от календара на Ф1, след като прекрати договора й за 2009 година и след това. Той обаче заяви днес в интервю за "Auto Motor und Sport":

 

"Ние дадохме най-доброто от себе си, но те не спазиха своите задължения през последните три години. До този момент, те са платили едва 50% от парите, които ни дължат. Не бих могъл да кажа, че няма шанс Канада да се върне в календара, но първо те трябва да платят".

 

Малко след като бе извадена Канада, организаторите на Гран При на Франция пък се отказаха поради финансови затруднения. 77-годишният милиардер разкри:

 

"Те така и така щяха да имат още едно състезание. Не бива да се притесняваме. Има четири или пет нови предложения, които искат да получат Гран При".