Ефективна Рома не сбърка във Верона

Отборът на Рома дръпна с шест точки пред третия в Серия А Наполи, след като тази вечер "джалоросите" не допуснаха грешка и спечелиха с 2:0 гостуването си на Киево в среща от 29-ия кръг на Серия А.

Жервиньо и Матиа Дестро бяха точни за столичани през първата част, като по този начин Рома съкрати и аванса на шампиона Ювентус на 11 точки. Утре "бианконерите" гостуват на аутсайдера в Калчото Катания.

Имайки предвид обаче сериозния аванс на Юве, то основната цел пред Рома остава битката с Наполи за второто място и директно класиране в групите на Шампионската лига. Утре вечер неаполитанците посрещат Фиорентина на "Стадио Сан Паоло".

Киево пък остава с 24 точки в своя актив, намирайки се на само точка над зоната на изпадащите в италианския елит.

Двубоят във Верона премина под диктовката на гостите, като още в 17' резултатът бе открит. Бранител на Киево сбърка фатално и подари топката на Жервиньо, който останал очи в очи с Агаци не сбърка и вкара за 0:1.

Минути преди почивката Рома посегна към трите точки, бележейки и второ попадение във вратата на домакините. Матиа Дестро бе изведен от Родриго Тадей и сам срещу Михаел Агаци покачи аванса на "джалоросите" - 0:2.

През втората част до нови попадения не се стигна, а Рома заслужено постигна успех на "Стадио Марк'Антонио Бентегоди".