Атлетик (Билбао) все по-близо до Шампионската лига

Атлетик (Билбао) се наложи с 1:0 над Хетафе в двубой от 29-ия кръг на Примера дивисион и продължава битката за място в Шампионската лига.

На своя "Сан Мамес" домакините бяха по-добрият тим, но победата над борещия се за оцеляване тим на Хетафе не дойде никак лесно. Автор на единственото попадение стана Маркел Сусаета в 40-а минута. Той се разписа с хубав удар от близо 25 метра, като получи топката от Андер Ерера след изпълнение на фаул.

През втората част домакините продължиха да търсят нов гол, който да им даде нужнто спокойствие, но пропуснаха да удвоят чрез Аймери Лапорте и голмайстора Сусаета. Чиприан Марика, Адриан Колунга и Анхел Лафита опитаха да изравнят за гостите, но без успех.

Така след две поредни равенства баските се върнаха на пътя на успеха. Те заемат четвърта позиция в Ла Лига с 55 точки. Те са на цели девер пункта пред петия Реал Сосиедад и на 11 след третия в момента тим на Барселона. И каталунците обаче, и Реал Сосиедад са с мач по-малко от своя конкурент.

Четвъртото място в Испанския шампионат дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига.

Последната победа на  Хетафе пък е от 29 ноември над Леванте, а поражението от Атлетик е под номер 15 в елита този сезон. Мадридчани остават на 17-а позиция с 28 точки и са точно над чертата. С точка по-малко е Валядолид, а с изоставане от две е Алмерия, който обаче е и с мач по-малко и може да прати Хетафе сред изпадащите още през този кръг.