Джокович надделя над Томич и гледа към първото място в света

Световният номер 2 Новак Джокович (Сърбия) се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис - Уимбълдън, след като надделя с 3:1 (6:2, 3:6, 6:3, 7:5) сета над австралийския талант Бърнард Томич.

Така сърбинът е само на крачка да оглави световната ранглиста при мъжете, като за да се случи това той трябва да стигне до финала, без значение какво ще направи сегашният номер едно Рафаел Надал (Испания).

Иначе успехът за Джокович не дойде никак лесно, а 18-годишният Томич затвърди впечатлението, че за в бъдеще ще бъде фактор в мъжкия тенис.

Ноле започна първия сет ударно, постигайки два пробива и след половин час игра затвори частта с 6:2. във втория сет първи до пробив стигна Томич. Това се случи в четвъртия гейм, а след това дойдоха силните моменти за австралиеца и той буквално помете Ноле, изравнявайки резултата в сетовете след 6:3.

Добрата игра на австралийския тийнейджър продължи и в третия сет, когато той поведе с 3:1. След това обаче настъпи необясним срив в играта на Томич и Джокочис се възползва максимално, вземайки следващите осем гейма, за да поведе с 2:1 сета и 2:0 гейма в четвъртата част.

Томич отново загатна за големите си възможности, изравнявайки резултата до 2:2 гейма. След това всеки от двамата печелеше сервисите си, за да се стигне до 5:5, когато Ноле получи точка за пробив и след едно маратонско разиграване успя да го осъществи и впоследствие затвори мача след 7:5 и 3:1 сета.

За място на финала сърбинът ще спори с победителя от мача между Роджър Федерер (Швейцария) и Жо-Вилфред Цонга (Франция).