Джокович достигна 1/2-финалите в Пекин

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) се класира за полуфиналите на силния турнир по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 3,566 милиона долара.

Защитаващият титлата си от миналия сезон Джокович разгроми американеца Сам Куери с 6:1, 6:2 за само 53 минути.

С успеха сърбина запази шансове да остане на върха на класацията на АТП за 102-а поредна седмица идния понеделник. Той обаче трябва задължително да спечели турнира, а Рафаел Надал не трябва да достига до финала. В противен случай испанецът отново ще стане номер 1.

На полуфиналите шампионът от Откритото първенство на Австралия, който търси първа титла от Мастърса в Монте Карло през април, ще се изправи срещу номер 5 Ришар Гаске (Франция).

Гаске елинимира третия поставен Давид Федер (Испания) с 6:3, 6:4 за 83 минути. 26-годишният Джокович, който има 17 победи от 17 мача в Пекин, ще се опита да вземе четвърти трофей в Пекин след 2009, 2010 и 2012 година.

Сърбинът има 8 успеха в 9 мача срещу Гаске. Другата полуфинална двойка е Рафаел Надал (Испания) - Томаш Бердих (Чехия).