Джерард беляза последния си мач с гол, но Стоук размаза Ливърпул (ВИДЕО)

Отборът на Стоук Сити буквално разнищи тима на Ливърпул в последния мач за двата тима през този сезон. На "Британия Стейдиъм" домакините вкараха пет гола през първата част и спечелиха с крайното 6:1 над своя противник, в последния мач на капитана на "червените" Стивън Джерард.

Мачът бе без значение за играчите на Марк Хюз, които остават девети с 54 точки. Загубата за мърсисайдци обаче означава, че те наесен няма да играят в Европа, след като Тотнъм спечели гостуването си на Евртън с 1:0 и по този начин изпревари мърсисайдци за петата позиция.

През първите пет минути гостите бяха по-дейния състав, но често бъркаха в средата на терена и това даде шанс на Чарли Адам да отправи първи изстрел по посока вратата на Симон Миньоле. Ударът на бившия играч на "червените" обаче бе неточен и профуча над вратата.

4141687

До 20-тата двата тима продължиха здравата битка в средата на терена, като не предприемаха рисковани действия, които да застрашат вратата им. "Червените" по-често опитваха да организират нещо опасно, но защитата на Стоук се представяше отлично в днешния мач.

В 22-рата минута домакините излезнаха напред в резултата. Чарли Адам проби добре от ляво, подаде към Джонатан Уолтърс, той стреля от разстояние, Миньоле не се намеси добре и кълбото попадна в Маме Бирам Диуф, който от около три метра откри резултата - 1:0.

Не бяха изминали и четири минути и Диуф реализира втория си гол в мача. Отново Адам проби от ляво, върна към Диуф, който бе непокрит на дъгата на наказателното поле и със страхотен шут матира Миньоле за 2:0.

15 минути преди почивката всичко в мача бе решено - Джеф Камерън центрира от дясно към Диуф, но Емре Джан върна грешно към Миньоле. Уолтърс пресече подаването и лесно направи резултата 3:0.

В 36-тата минута Адам Лалана бе фаулиран в наказателното поле на Стоук, но главният рефер Антъни Тейлър не отсъди нарушение.

Пет минути преди края на първото полувреме Чарли Адам отбеляза красив гол от границата на наказателното поле, като успя да прекара топката между краката на Мартин Шкъртел и да я забие в долния ляв ъгъл на Миньоле.

В 44-тата минута резултатът вече стана разгромен. Стивън Н'Зонзи проби добре през центъра и с техничен изстрел направи резултата 5:0.

През първите 10 минути от втората част мърсисайдци опитваха да отбележат ранен гол, но без успех - защитата в "червено-бяло" бранеше перфектно вратата си.

Първото по-добро положение за Ливърпул бе в 64-тата минута, като това бе и първото спасяване на Асмир Бегович. Адам Лалана бе изведен прекрасно от Стивън Джерард, но стражът на "грънчарите" отрази удара. Минута по-късно и самият Джерард отправи опасен шут, но отново Бегович изчисти в корнер, след който не последва нищо опасно.

В 70-тата минута легендата на Ливърпул успя да се разпише. Рики Ламбърт изведе добре халфа, който се измъкна от защитник на домакините и се разписа с хубав удар по земя.

В 86-тата минута и друг бивш играч на "червените" се разписа във вратата на Миньоле. Питър Крауч се възползва от добро центриране и с глава направи резултата 6:1.

Марк Хюз бе избрал да стартира с Бегович, Пийтърс, Шоукрос, Камерън, Муниеса, Адам, Уелан, Н'Зонзи, Уолтърс, Арнаутович и Диуф.

За гостите на терена излезнаха Миньоле, Шкъртел, Джан, Сако, Морено, Джерард, Лейва, Лалана, Алън, Хендерсън и Коутиньо.