Арсенал завърши сезона с хеттрик на Уолкът (ВИДЕО)

Отборът на Арсенал завърши на висока нота сезон 2014/15 в английската Висша лига, след като днес "артилеристите" разгромиха с 4:1 гостуващия Уест Бромич Албиън в среща от последния 38-и кръг на шампионата.

Хеттрик за победителите реализира Тио Уолкът, докато веднъж се разписа и Джак Уилшър. Точен за У.Б.А. пък бе Гарет МакАули.

Така Арсенал завършва сезона на трето място и се класира директно за груповата фаза на Шампионската лига, като активът на лондонския гранд е 22 победи, 9 равенства и 7 загуби. Головата разлика на "топчиите" пък наброява 71:36.

Уест Бромич Албиън се спаси от изпадане и завършва на 13-а позиция в крайното класиране с актив от 47 точки на сметката си.

Още до 17' Арсенал реши всичко в своя полза, повеждайки набързо с 3:0 в своя полза.

Тио Уолкът откри още в 4' след подаване на Касорла, а в 14' отново английският национал удвои за 2:0.

Резултатът стана класически три минути по-късно, когато и Джак Уилшър се разписа за 3:0.

Осем минути преди почивката надеждата угасна напълно за "дроздовете", след като Уолкът се разписа след нова асистенция на Сантяго Касорла и оформи хеттрика си в срещата.

Силите на У.Б.А. след почивката стигнаха единствено за почетен гол, дело на Гарет МакАули след асистенция на Крис Брънт в 57.