Дженсън Бътън не вижда смисъл от дългосрочни контракти във Формула 1

галерия:

снимка: Guliver/Getty Images

Световният шампион във Формула 1 за 2009 Дженсън Бътън сподели, че не вижда особено голям смисъл от подписването на дългосрочни контракти в спорта.

 

Изявлението на британеца идва скоро, след като колегата му от Ферари Фернандо Алонсо обвърза бъдещето си със Скудерията до 2016. Бътън обаче довери, че се чувства по-добре, когато разполага с повече опции за в бъдеще.

 

"Поне за мен, няма особен смисъл да подписваш дългосрочни договори", каза асът на МакЛарън. "Честно казано, нямам идея как ще се чувствам след няколко години. Не мога да си представя, че на 40 все още ще се състезавам. Ще го правя, докато все още съм способен да печеля".

 

Дженсън Бътън кара своя 12-и сезон във Формула 1, след дебюта си с Уилямс през 2000. За него това е и втора кампания с МакЛарън, където премина след спечелената световна титла с Браун GP през 2009.

 

"Нямам идеи за бъдещето си. МакЛарън има опция за мен за следващия сезон, като това е единственото, което знам. Много от моите колеги не се колебаят да подписват дългосрочни договори, но на мен ми харесва, когато бъдещето ми е отворено", добави британецът.