Дюрант с 43 точки при драматичен успех над Лейкърс

Лидерът в Националната баскетболна асоциация Оклахома Сити се наложи над домакина Лос Анджелис Лейкърс със 107:103.

Кевин Дюрант завърши с 43 точки, 19 от които в последната четвърт, при третия пореден успех на тима.

Дюрант добави 12 борби и 7 асистенции, а Реджи Джаксън допринесе с 16 точки. Лейкърс допусна седмо поредно поражение в "Стейпълс Сентър", което е негативен рекорд в клубната история. Домакините имаха аванс от 82:67 в края на третата част.

Оклахома обаче направи силен старт на последната четвърт и след серия от 12:0 намалиха на 84:85, а в последствие стигнаха и до пълен обрат. Така отборът записа 43-а победа и изравни най-доброто постижение в 47-годишната си история след 55 изиграни мача от редовния сезон.

Крис Кеймън и Уесли Джонсън завършиха с по 19 точки за Лейкърс, а Кендъл Маршал добави 14 точки и 17 асистенции, но отборът дели последното място в Западната конференция със Сакраменто, след като загуби 22 от последните си 27 мача.

Чикаго се наложи над гостуващия Бруклин с 92:76 и записа трета поредна победа в лигата. Резервата Тай Гибсън беше най-резултатен за успеха с 16 точки, а Карлос Буузър и Йоаким Ноа добавиха "дабъл-дабъл".

Буузър завърши с 15 точки и 10 борби, а Ноа се отличи с 14 точки и 13 борби. Пол Пиърс беше лидер на Бруклин с 15 точки, посочва БТА.